Hírek
2013. Szeptember 23. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MNO
3 év múlva már nem kellünk a Teslák vezetéséhez
Mi is tátott szájjal olvastuk a Tesla igazgatójának szavait – Elon Musk úr az amerikai Financial Times gazdasági lapnak azt nyilatkozta a napokban, hogy a Tesla legfontosabb céljai között szerepel, hogy elsőként dobják piacra az önjáró autót.
A tervek szerint 2016-ig egy Tesla a megtett kilométerek akár 90 százalékát is képes lehet önállóan átvezetni. A cégvezető elmondta, hogy saját rendszer fejlesztésébe kezdtek, így nem kívánnak külsős beszállítóktól vásárolni az önjáró rendszerek tekintetében. A siker érdekében óriási összegeket fektetnek be az amerikaiak, a tesztek pedig állítólag már akár a többi márkánál, úgy a Teslánál is gőzerővel folynak.
Egyelőre az Egyesült Államokra alapoz a gyártó, de később természetesen már további kontinenseken is találkozhatunk a sofőri parancsok nélkül is közlekedni képes intelligens elektromos autókkal. A fenti kijelentés főleg annak tükrében meglepő, hogy az ilyen téren igen komoly fejlettségi szintet képviselő Mercedes nemrégiben mutatta be önjáró prototípusát (alábbi videó).
Ám a németek azt is hozzátették, hogy szériában várhatóan csak 2020-2025 között találkozhatunk a technológiával, és az ilyen téren szintúgy pionír szerepet betöltő Nissan és Volvo is hasonlóan nyilatkozott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld
Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken
Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
