Hírek
2018. Február 09. 07:31, péntek |
Belföld
Forrás: mti
4 százalék feletti gazdasági növekedés lehet idén
A kormány az idén 4 százalék feletti gazdasági növekedéssel és 2,4 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánnyal számol
- mondta Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államháztartásért felelős államtitkára csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
Az államtitkár szerint a két tényező összességében az államadósság csökkenését eredményezi, és emellett a 2018-ra tervezett adóváltozások, illetve plusz kiadásteljesítések is reálisan megvalósulhatnak.
Megjegyezte, hogy januárban 192,8 milliárd forint pénzforgalmi hiánnyal zárt az államháztartás központi alrendszere, amely az év egészét nézve az időarányos hiányt némileg ugyan meghaladja, eközben azonban két fontos folyamat zajlik. Az egyik az adóbevételek folyamatos növekedése, amelyet a reálgazdaság teljesítménye eredményez, a másik az uniós támogatások megelőlegezése.
Az év első hónapjában az állam 327 milliárd forintnyi kiadást teljesített az uniós programokra, bevételt viszont nem számolt el. Ha nem lenne ez a megelőlegezés, akkor a költségvetés 2018 januárjában nullához közel, sőt enyhe többlettel zárna - mutatott rá.
Banai Péter Benő kiemelte: úgy tudnak bővülni az állam bevételei, hogy a foglalkoztatottak számának és a kereseteknek a növekedése ellensúlyozza az adókulcs csökkentéséből fakadó hatást.
Sőt nemcsak ellensúlyozza, hanem a központi költségvetés bevételei még nőnek is a kulcscsökkentés ellenére - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
