Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2018. Október 16. 10:41, kedd | Belföld
Forrás: mto/fotó: police.hu

62,5 millió forint értékű drogot szagolt ki

62,5 millió forint értékű drogot szagolt ki

Húsz kilogramm, mintegy 62,5 millió forint értékű marihuánát próbált Magyarországra csempészni egy szerb férfi, a bíróság - ügyészi indítványra - elrendelte a letartóztatását

- tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a 35 éves férfi szombaton reggel jelentkezett belépésre a röszkei autópálya-határátkelőhelyen felesége autóját vezetve.

A járművet Lénárt, a kábítószer-kereső kutya segítségével ellenőrizték. Miután az állat jelzett, a gépkocsi alvázán található műanyag rugókat eltávolították, és láthatóvá vált, hogy ott csomagokat rejtettek el. A rejtekhelyről 36 csomag, összesen 20 kilogramm növényi törmelék, a gyorstesztek szerint marihuána került elő.

A férfi ellen különösen jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer birtoklásának bűntette miatt indult eljárás, a Szegedi Járásbíróság ügyészi indítványra egy hónapra elrendelte letartóztatását - tudatta a csoportvezető ügyész.

Címkék: drog, kábítószer, röszke

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába