Hírek
2020. Március 17. 13:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A bűnözők kihasználják a nagyobb online-aktivitást

Óvatosságra intett Rajnai Zoltán, Magyarország kiberkoordinátora az online vásárlásokkal és adományozásokkal kapcsolatban.
Rajnai Zoltán az M1-en hétfőn azt mondta: a koronavírus terjedése új lehetőséget ad a kiberbűnözőknek, akik kihasználják, hogy az emberek többet interneteznek, és inkább online vásárolnak.
A kiberbűnözők álhírekkel, vagy vásárlási felhívással próbálkoznak. A leggyakoribb, hogy emailt küldenek, amelynek csatolmányát megnyitva, vagy egy linkre való kattintással vírus fertőzi meg a címzett számítógépét.
Ez a módszer - mint mondta - nem új, de most a koronavírus-járványt a kiberbűnözők is kihasználják.
A kiberkoordinátor felhívta a figyelmet arra is: akik adományozni szeretnének, mielőtt pénzt utalnának egy szervezetnek, mindenképpen nézzék meg a honlapját, azt, hogy kik állnak mögötte.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges
2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld
4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.