Hírek
2011. Szeptember 02. 14:21, péntek |
Életmód
Forrás: OrientPress
A burgonya jót tesz a szívnek
Az egészségügyi szakértők folyamatosan azt szajkózzák, hogy a chips és a sült krumpli károsan hat az egészségre, egyes tudósok szerin a burgonya kifejezetten jót tehet a szívnek - de csak akkor, ha megfőzik.
Egy kis, kísérleti tanulmány eredményei ugyanis arra utalnak, hogy napi egy-két adag főtt burgonya kifejezetten előnyösen hat a szív egészségére. A kutatások szerint ugyanis a zabpehelyhez hasonlóan csökkentheti a vérnyomást anélkül, hogy súlygyarapodást okozna - írja a HealthDay.
A kísérletek során az alanyok egy hónapon keresztül napi két alkalommal ettek 6-8 kisebb fej főtt lila burgonyát. A vizsgálatok alatt folyamatosan ellenőrizték a vérnyomásukat, és megállapították, hogy a szisztolés vérnyomás átlagosan 3,5, a diasztolés vérnyomás pedig 4,3 százalékkal csökkent a kísérlet végére.
A tudósok szerint a vizsgálat rámutatott arra, hogy a közhiedelemmel ellentétben a burgonya igenis egészséges zöldség - csupán arra kell odafigyelni, hogy hogyan készítjük el. A kísérletek alatt az alanyok mikrohullámú sütőben főzték meg a krumplit, mindenféle zsiradék hozzáadása nélkül - a szakértők szerint ez a legjobb főzési módszer a zöldség esetében.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 16:00, szombat | Életmód
Szép új világ 2. - Ember vagy gép? Közelebb van, mint hinnénk
Eljöhet az idő, amikor már nem tudjuk pontosan megmondani: emberrel beszélünk, vagy egy géppel?
2026. Január 31. 15:00, szombat | Életmód
Tavaly 2,4 millióan utaztak a BAHART kompjain és hajóin
A Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) hajóin és kompjain tavaly csaknem 2,4 millióan utaztak, ami az elmúlt 30 év egyik legjobb teljesítménye és 53 ezerrel haladja meg a 2024-es forgalmi adatokat
2026. Január 31. 10:34, szombat | Életmód
Elhunyt Fenyő Miklós
Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós énekes, dalszerző - közölték szombaton a zenész hivatalos Facebook-oldalán.
2026. Január 30. 08:00, péntek | Életmód
Szép új világ: Humanoid robotok gyártásába kezd a Tesla
Két autómodell gyártását is leállítja a Tesla, hogy azok gyártosorait átalakítva humanoid robotokat gyártson. Évente akár 1 millió Optimus robot készülhet.
