Hírek
2020. Június 03. 07:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A fővárosban csökkenhet leginkább a lakásvásárlások száma az idén
A fővárosban 20-25 százalékkal csökkenhet a lakásvásárlások száma az idén, az agglomerációban, a megyei jogú városokban és a Balaton-parton 15-20,
a többi térségben 10 százalék körüli visszaesés várható az adásvételek számában az előző évi adatokhoz képest - közölte előrejelzését az Otthon Centrum kedden.
Az ingatlanközvetítő hálózat szerint az éves tranzakciószám 115-120 ezerre tehető, a 2014. évi adásvételeket kicsivel meghaladó forgalom valószínűsíthető az idén.
A visszaesés a fővárost érinti majd legerősebben, ahol 2016 óta csökken az adásvételek száma. A közlemény szerint az idei forgalom az akkori 40 ezer tranzakció közel felét érheti el.
Soóki-Tóth Gábor, az Otthon Centrum elemzési vezetője a közleményben jelezte: a lakáspiac erősen követi a gazdasági ciklusokat, és a munkanélküliség növekedése, a háztartások jövedelmi helyzetének romlása negatív hatással van a lakásvásárlások számára.
Példaként említette, hogy Budapesten és a kiemelt üdülőterületeken, a Balatonnál vagy a Velencei tónál az országos átlagnál többen élnek idegenforgalomból, amely a koronavírus-járvány által az egyik leginkább érintett ágazat. Ezért várhatóan ezeken a területeken fog leginkább visszaesni az idei tranzakciószám, kismértékű árcsökkenés sem kizárt az Otthon Centrum szerint.
Az ingatlanközvetítő hálózat jelezte ugyanakkor azt is, hogy negyedik hete nő az Otthon Centrum aktivitást mérő mutatója, vidéken már majdnem utolérte az ingatlanpiac a vírus előtti időszakot, bár ez is messze van a korábbi évek szárnyalásától.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
