Hírek
2023. Február 03. 09:26, péntek |
Belföld
Forrás: Időkép.hu
A havazás után jön a szélvihar, akár 100 km/órás széllökésekkel
A Dunántúlon többfelé a 100 km/órát is meghaladhatja a legerősebb széllökések sebessége.
Mozgalmas hétvége előtt állunk - no nem mintha eddig unatkoztunk volna. A pénteki meleg- és hidegfront átvonulása után ugyanis északkelet felől sarkvidéki eredetű, hideg légtömeg zúdul hazánkra, teszi mindezt úgy, hogy a Dunántúlon akár 100-110 km/órás széllökések is előfordulhatnak - írja az Időkép.
Szombaton a délelőtti óráktól kora délutánig lesz a legerősebb a szél, senkinek sem javasoljuk, hogy holnapra kinti programot szervezzen, ellenben azokat a tárgyakat, amiket esetleg felkaphat a szél, érdemes védett helyre tenni. Autónkkal, ha megtehetjük, ne álljunk fa alá, sajnos biztosan törni fogja a szél az ágakat.
Szombat estére valamelyest már veszíteni fog a szél az erejéből, de még akkor is erős lesz.
Fotó: Időkép.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
