Hírek
2011. Október 26. 14:45, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
A kávé segít megelőzni a bőrrákot

Tudósok szerint a reggeli kávé nemcsak abban segít, hogy könnyebben induljon a nap - egészségünk megőrzésében is nagy szerepet játszik. Kutatások szerint napi egy fekete már jelentősen csökkentheti a bőrrák esélyét.
A bazális sejtes karcinóma a bőrrák leggyakrabban előforduló formája, amely évente milliókat betegít meg világszerte. Éppen ezért nagy áttörést jelentene közegészségügyi szempontból, ha sikerülne egy olyan élelmiszert találni, amely akár kis mértékben is csökkentheti a kór kialakulásának esélyét - írja a HealthDay.
Ez a bravúr sikerült nagy valószínűséggel a kutatóknak - kiderült ugyanis, hogy a kávéfogyasztás segíthet megelőzni a rákos megbetegedés kialakulását. A szakemberek elmondták: úgy tűnik, hogy a koffeinfogyasztással van valamilyen összefüggésben a kockázat csökkenése, bár egyelőre az ok-okozati kapcsolat nem bizonyított.
Erre utaltak a kísérletek is: a koffeinmentes kávénak ugyanis nem volt hatása a karcinóma kialakulásának esélyére - ezzel szemben a koffeines ital, amennyiben napi három csészével vagy többel fogyasztott el belőle valaki, 20 százalékkal csökkentette a bőrrák kialakulásának valószínűségét.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.