Hírek
2019. Január 13. 16:01, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
A magzat halálával végződött egy terhes nő elleni késes támadás Németországban

A magzat halálával végződött egy terhes nő elleni késes támadás Németországban a hét végén.
A Bild című lap hírportálján megjelent beszámoló szerint a bűncselekmény a Rajna-vidék Pfalz tartománybeli Bad Kreuznachban történt egy kórházban péntek este, az áldozat egy 25 éves lengyel nő, a feltételezett elkövető egy 25 éves afganisztáni menedékkérő.
A hatóságok szerint a támadó életveszélyes sérüléseket okozott a terhes nőnek, a késelés után elmenekült, nem sokkal később jelentkezett a rendőrségen.
Az áldozatot sürgősségi műtéttel ugyan sikerült megmenteni, állapota stabil, de magzata elhalt. Egyelőre nem ismert, hogy milyen viszonyban volt a támadóval. Az tudható, hogy a késelés előtt vitatkoztak.
A feltételezett elkövetőt előzetes letartóztatásba helyezték, gyilkossági kísérlettel és súlyos testi sértéssel gyanúsítják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld
Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába
Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.
2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld
Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra
Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.
2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter
2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld
A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén
A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből