Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2013. Május 21. 18:40, kedd | Külföld
Forrás: MTI

A szentszéki szóvivő cáfolja, hogy Ferenc pápa ördögöt űzött volna

A szentszéki szóvivő cáfolja, hogy Ferenc pápa ördögöt űzött volna

Federico Lombardi szentszéki szóvivő kedden cáfolta a TV2000 csatornán, az olasz katolikus püspöki kar televízióadóján közölt hírt, miszerint Ferenc pápa ördögűzést hajtott volna végre.

Bocsánatot kért a "csak félig igaz hír" közléséért Dino Boffo a TV2000 főszerkesztője is. Boffo közleményben hangoztatta, hogy rosszul értelmezte Ferenc pápa "rendkívüli" imáját.
Boffo magyarázata Lombardi kijelentéseit követték. A szentszéki szóvivő szerint nem történt más, mint az, hogy az egyházfő egy beteg és szenvedő emberrel imádkozott, ahogyan gyakran szokta tenni.
A TV2000 a pápa által a Szent Péter téren vasárnap bemutatott misén készült felvételeket sugározta. A mise után a pápa egy kerekesszéken ülő fiatalemberrel találkozott: az egyházfő a férfi homlokára helyezte a kezét és néma imát mondott. A felvételen az látszott, hogy a pápa mélyen koncentrál. A televízióadó a Vade retro (Távozz tőlem Sátán) címet adta a képeknek.
Gabriele Amorth, az egyházban ördögűzőként ismert olasz pap a felvételek alapján úgy nyilatkozott, hogy Ferenc pápa ördögűzést hajtott végre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld

A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén

A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből

2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld

Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra

A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.

2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része

Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).

2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld

Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól

Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.