Hírek
2019. Június 12. 06:19, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A szociális hozzájárulási adó csökkentéséről dönt a parlament
Az Országgyűlés szerdán előbb megtárgyalja, majd el is fogadhatja a kormány szociális hozzájárulási adó (szocho) csökkentését szorgalmazó javaslatát.
A parlament aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, ezt követi a pénzügyminiszter indítványának összevont vitája, majd zárószavazása.
Varga Mihály előterjesztésében a magyar gazdaság kiemelkedően jó teljesítményére hivatkozva kezdeményezi a szocho 2 százalékpontos csökkentését, aminek eredményeként a munkát terhelő adófajta mértéke 17,5 százalékra mérséklődik júliustól. A változtatás a kormány gazdaságvédelmi akciótervének részét képezi, amelynek célja, hogy adócsökkentéssel és a foglalkoztatás ösztönzésével védje a magyar gazdaság eredményeit.
A határozathozatalok után hét javaslat általános vitáját bonyolítják le. A képviselők egyebek mellett véleményezhetik a közigazgatási bíróságok hatálybalépésének elhalasztásáról szóló javaslatot is.
Az Országgyűlés csütörtökön további vitákkal folytatja munkáját.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
