Hírek
2011. November 23. 05:37, szerda |
Helyi
Forrás: mti
A veszprémi Petőfi Színház legjobb előadásait is láthatják Kecskeméten

A fesztivált a veszprémi Petőfi Színház Értelem és érzelem című előadása nyitja meg. A darab különlegessége, hogy Jane Austin regényének ez az első hazai színpadi változata.
Keddtől november 29-ig negyedik alkalommal rendezik meg a kecskeméti Vándorfesztivált, amelyen hét vidéki teátrum legjobb előadásait láthatja a közönség.
Hét város színházának egy-egy darabja lesz műsoron, Békéscsaba, Debrecen, Győr, Sopron, Szolnok és Veszprém társulata mutatkozik be a mi közönségünk előtt - mondta Cseke Péter, a kecskeméti Katona József Színház direktora hétfőn az MTI-nek.
Cseke Péter hangsúlyozta: a színházi fesztivál díjairól közönségzsűri dönt, amelynek tíz tagját több száz jelentkező közül választották ki, majd az általuk odaítélt elismeréseket a jövő évi Vándorfesztiválon vehetik át a legjobbnak ítélt előadások, színészek és rendezők. A fesztiválon a zenés előadástól a vígjátékon át a drámáig minden műfaj képviselteti magát.
A színházigazgató felidézte, hogy a különböző magyarországi városokban prosperáló színházak 2008-ban Bujtor István javaslatára határozták el, hogy - átlépve a színházak véges anyagi lehetőségein - Vándorfesztivált szerveznek, helyet adva az egymás közötti érdemi párbeszédnek és szakmai együttműködésnek. Az első fesztivál házigazdája Veszprém volt, tavaly Szolnok rendezte a találkozót.
A kezdeményezéshez csatlakozott színházak a részvételt saját költségvetésükből fedezik, az előadások szervezését és az azzal járó költségeket a fogadó színház biztosítja, de övé a bevétel is - fűzte hozzá az igazgató.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 17. 07:25, kedd | Bulvár
A Pajta kapta az idén az Év étterme díjat
Az őriszentpéteri Pajta nyerte el az idén a Dining Guide Év étterme díjat, míg a Best Of The Best címet továbbra is a Stand őrzi.
2025. Június 17. 07:22, kedd | Életmód
Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra, sérültek is vannak
2025. Június 17. 07:22, kedd | Külföld
Izraeli-iráni konfliktus - Donald Trump szerint Irán tárgyalni szeretne
Irán tárgyalni szeretne - erősítette meg Donald Trump amerikai elnök az iráni tárgyalási szándékról szóló híreket a G7-csúcstalálkozó kanadai helyszínén hétfőn, amikor Mark Carney kanadai miniszterelnökkel találkozott.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.