Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2015. December 29. 07:31, kedd | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Amerikai külügyi szóvivő: mi békét vittünk Szíriába

Amerikai külügyi szóvivő: mi békét vittünk Szíriába

Az amerikai külügyminisztériumban szóvivője évértékelő blogjában azt írta, hogy Washington 2015-ben békét és biztonságot vitt Szíriába.

John Kirby az Egyesült Államok szíriai szerepvállalását így summázta: "Békét, biztonságot vittünk Szíriába". Dicsérte a "humanitárius segítséget", amelyet Washington a háború sújtotta országnak nyújtott, és John Kerry külügyminisztert is, amiért az ENSZ Biztonsági Tanácsa határozatot fogadott el az elkövetkező béketárgyalásokról.

"Az Egyesült Államok és a nemzetközi közösség sok tagja segítséget nyújtott a szíriai népnek a szükség pillanataiban, s a világ e humanitárius segítségét az Egyesült Államok irányította, egészen a válság kezdete, 2011 óta" - írta a külügyi szóvivő. Kirby megfogalmazásában a szíriaiak "nehéz terhet viselnek", de "Kerry külügyminiszter irányításával az ENSZ elfogadta azt az Egyesült Államok javasolta határozatot, amely megteremti Szíria számára az útitervet a továbblépéshez".

Amerikai elemzők felhívják a figyelmet arra, hogy John Kirby lényegében visszhangozza Barack Obama elnök kommentárját az Iszlám Állam terrorszervezettel kapcsolatban: az elnök ugyanis néhány nappal a párizsi terrorista merénylet előtt azt mondta, hogy sikerült "féken tartani" a szervezet terjeszkedését. A szóvivő pedig most azt írta év végi összefoglalójában, hogy az Egyesült Államok "győzelemre áll az erőszakos szélsőségesek elleni harcban".

Címkék: amerika, Szíria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.

2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld

Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.