Városlista
2025. augusztus 4, hétfő - Domonkos

Hírek

2012. Március 05. 07:21, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Az A vitamin szedése csökkentheti a melanóma kialakulásának kockázatát?

Az A vitamin szedése csökkentheti a melanóma kialakulásának kockázatát?

Azok az emberek, akik A vitamint szednek, kisebb eséllyel lesznek melanomások - írja egy új tanulmány.

Az A vitamin egy összetevője, a retinol védelmet nyújthat a halálos bőrrák ellen, ugyanakkor túl nagy mennyiség bevétele mellékhatásokat idézhet elő, mondják a kutatók.

Arra jöttünk rá, hogy az A vitamin nagyobb védelmet nyújthat, mint egy multivitamin - mondta a kutatás vezetője Dr. Maryam Asgari, californiai bőrgyógyász. Ugyanakkor egyelőre nem tanácsolom az embereknek, hogy azért szedjék a vitamint, hogy elkerüljék a melanóma kialakulását - tette hozzá.

Ahhoz, hogy valóban javasolni tudjuk ezt, kísérleteket kellene végeznünk. Több adatra lenne szükségünk ahhoz, hogy valóban alá tudjuk támasztani a vitamin jótékony hatását - vélekedett az orvos. Erről a HealthDay számolt be.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása

A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra

2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld

Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében

Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.