Városlista
2026. június 15, hétfő - Jolán

Hírek

2020. December 15. 08:53, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Az alaptörvény módosításáról szavaz a parlament

Az alaptörvény módosításáról szavaz a parlament

Az Országgyűlés kedden az alaptörvény kilencedik módosításáról, valamint a választási szabályok megváltoztatásáról is szavaz.

A parlament e heti második ülésnapja reggel 9 órakor kezdődik, a képviselők ekkor a temesvári népfelkelés évfordulójára emlékeznek, majd napirend előtti felszólalások hangoznak el.

A Ház ezt követően huszonegy javaslatról dönt, köztük az alaptörvény kilencedik módosításáról, amely a kormány szerint a magyar családok erősebb védelmét, a gyermekek biztonságát hivatott szolgálni.

Szavazhatnak továbbá a választási törvény módosításáról is, amelyet a változtatásokat előterjesztő Varga Judit igazságügyi miniszter a "kamupártok" elleni fellépés szükségességével indokolt.

Az ülésnap végén az Európai Unió menekültügyi és migrációs paktummal kapcsolatos jelentéséről tartanak összevont vitát.

A parlament szerdán további huszonkettő előterjesztésről szavaz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld

OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament

Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.

2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld

Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat

A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít