Városlista
2026. április 18, szombat - Andrea

Hírek

2022. Június 23. 07:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Az Alföldön súlyos aszály van

Az Alföldön súlyos aszály van

Az Alföldön már súlyos az aszály mértéke - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán Facebook-oldalán.

Ezeken területeken a talaj felső egyméteres rétegéből mintegy 130 milliméternyi víz hiányzik a telítettséghez, így a talajnedvesség is kritikusan alacsony.

Mindeközben a Dunántúlon többfelé csapadéktöbblet figyelhető meg, ott már nincs szükség öntözésre.

Továbbra sem látszik számottevő csapadék érkezése az aszállyal érintett területekre - írták.

Agrometeorológiai előrejelzésükben kifejtették, hogy a keleti országrészben hetek óta alig esett, a talaj sokfelé csontszáraz, a "nyári növények szenvednek az aszálytól". A kalászosoknak és a repcének már nem segítene a csapadék, az őszi árpa betakarítása a szokásos idő előtt elkezdődött.

A folytatás sem ígér országos csapadékot, csak éjjel és csütörtökön várhatók elszórtan záporok, zivatarok.

Címkék: alföld, aszály

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld

Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma

Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van

2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján

Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre

2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet

Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.