Városlista
2026. január 7, szerda - Attila

Hírek

2022. Május 03. 13:01, kedd | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az átlaghoz képest 2 fokkal hűvösebb volt április

Az átlaghoz képest 2 fokkal hűvösebb volt április

Az átlaghoz képest 2 fokkal hűvösebb volt az idei április - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn a Facebook-oldalán.

Mint írták: a múlt évi, kifejezetten hűvös április után az idei sem hozott sokkal melegebb időt. Az előzetes adatok alapján 2022 áprilisának középhőmérséklete országosan csak 9,4 Celsius-fok volt, s ez 2 fokkal elmaradt az 1991-2020-as átlagtól.

Ezzel pedig két egymást követő április is 10 fok alatti átlaggal zárt, amihez hasonló legutóbb 40 éve, 1981-82-ben fordult elő.

Kitértek arra is, hogy a többször visszatérő reggeli fagyok mellett a hónap elején síkvidéken is többfelé havazott. A szokásosnál kissé csapadékosabb volt az április - közölték.

A jelenlegi előrejelzés szerint május első hetében, bár többször várhatók záporok, zivatarok, komoly lehűlésre nem kell készülni. Helyenként 25 foknál is melegebb lesz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 07. 07:54, szerda | Életmód

Idén is balatoni termelők nyerték a Magyar Bor Nagydíjat

2026. Január 07. 07:51, szerda | Életmód

Meghalt Tarr Béla

Életének hetvenegyedik évében, kedden meghalt Tarr Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, többek közt a Sátántangó és a Werckmeister harmóniák című filmek alkotója

2026. Január 06. 07:22, kedd | Életmód

Az énekes rigó az év madara 2026-ban

Az énekes rigó lett az év madara 2026-ban a lakossági internetes szavazás eredményeképpen - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn az MTI-vel.