Városlista
2026. április 15, szerda - Tas, Anasztázia

Hírek

2022. Július 02. 17:08, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Az idei volt a harmadik legmelegebb június Magyarországon

Az idei volt a harmadik legmelegebb június Magyarországon

Az idei volt a harmadik legmelegebb június az 1901 óta vezetett mérések sorában Magyarországon. Egyes délkeleti területeken pedig 122 éve nem volt ilyen meleg és száraz a június

- közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken Facebook-oldalán.

Mint írták: idén is szokatlanul meleg volt a június, és a hónap vége ismét hőséggel telt. A hónap 22,1 fokos átlaghőmérsékletével országosan a harmadik legmelegebb lett 1901 óta, megelőzve a tavalyit.

Az ország délkeleti részén volt a legmelegebb - emelték ki, hozzátéve: egyes területeken 122 éve a mostani június volt a legmelegebb.

Az előzetes és automata adatok alapján a délkeleti országrészben, valamint az ország legkeletibb részén 2022 júniusa ráadásul a legszárazabb is volt a 20. század eleje óta. A Dunántúlon több csapadék hullott ugyan, de az országos átlag még így is mintegy 27 százalékkal elmaradt az 1991-2020-as éghajlati normáltól - ismertették.

Címkék: hőség, kánikula, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.