Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2012. November 06. 16:20, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu

Beperelték a Microsoftot a csempék miatt

Beperelték a Microsoftot a csempék miatt

Egy vállalatnak 2004-ben már sikerült levédetnie a koncepciót

A Windows Phone 7 bemutatásakor a Microsoft munkatársai rendkívül büszkék voltak a mobilos operációs rendszerben debütált felhasználói felület egyediségére, ám úgy tűnik, hogy hivatalosan mégsem Redmondban találták fel a jogi okból már nem Metrónak hívott megoldást.

A Surfcast névre hallgató, meglehetősen egyértelműen szabadalomtrollnak tűnő vállalat még 2000 végén nyújtotta be elbírálásra a csempés koncepcióját, amelyet az Egyesült Államok Szabadalmi Hivatala 2004 áprilisában meg is adott számára.

A szellemi tulajdon hivatalos megnevezése „Különféle információforrások párhuzamos megjelenítésére szolgáló rendszer és metódus”, a leírása szerint pedig egy olyan koncepcióról van szó, amely „különböző forrásokból származó információkat rendez össze rácsos elrendezésű csempékbe, amelyek tartalma egymástól függetlenül frissülhet”.

Rendkívül érdekes, hogy a Surfcast csak a csempéket felvonultató Windows 8 és Windows RT operációs rendszerek debütálása utáni napokban nyújtotta be a periratot, nem pedig rögtön a Windows Phone 2010. októberi piacra kerülése után.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld

Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja

Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.

2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld

Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt

Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.

2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld

Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel

Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.