Hírek
2012. Április 13. 18:49, péntek |
Helyi
Forrás: iveszprem.hu
Bevetési egységet riasztottak egy 72 éves férfi kilakoltatásához
A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság bevetési alosztályának segítségével lakoltattak ki egy veszprémi férfit csütörtökön, mivel pisztolyt tartott magánál.
Bősze Ferenc, a kilakoltatott férfi ügyvédje elmondta: a kilakoltatás jogszerű, de erkölcsileg nem elfogadható. Tremmel Zoltán ugyanis a végrehajtással kapcsolatban kifogást emelt, ezt a veszprémi városi bíróság elutasította, de a férfi ügyvédje fellebbezett, és bíztak benne, hogy a másodfokú bíróság elfogadja indokaikat. Az ügyvéd hangsúlyozta: a végrehajtás véleménye szerint várhatott volna, amíg az ügyben megszületik a jogerős ítélet.
Bősze Ferenc kérdésére az ügyfelének hitelező bank ügyvédje azt válaszolta: a pénzintézet vezetése nem járult hozzá a végrehajtás elhalasztásához.Sajnálatosnak tartotta, hogy a 72 esztendős Tremmel Zoltán másfél milliós hitel miatt elveszíti körülbelül ötvenmillió forintot érő családi házát. A hitelt ugyanis nem fizette, annak kamatai, egyéb terhei 27 millió forintra növekedtek - ismertette az ügyvéd.
Megjegyezte: tudomása szerint a házat a hitelező bank már nyolc évvel ezelőtt elárvereztette, azóta ügyfele bérlőként lakott benne.
Tremmel Zoltán azt mondta: valóban tartozott másfél millió forinttal a banknak, de a felhalmozott tartozást vitatta. A havi bérleti díjat valóban csak néhány hónapig tudta fizetni az árverezés után, aztán nem; a tartozást a bank az elvált felesége jövedelméből is levonatja - jegyezte meg.
Az MTI kérdésére azt válaszolta: valóban tartott magánál fegyvert, engedéllyel, de a bevetési alosztály munkatársainak átadta.
A 72 éves férfi egyelőre nem tudja, hová költözik, "majd megoldom" - mondta. A házban egyedül élt.
A rendőrség a bevetési alosztály szerepéről későbbre ígért tájékoztatást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. Február 02. 07:33, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a rangadót
A címvédő Ferencváros egygólos mérkőzésen nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 20. fordulójának vasárnapi rangadóján.
