Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2022. Március 30. 08:02, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Borzasztó sok gyorshajtó ellen intézkedtek a rendőrök

Borzasztó sok gyorshajtó ellen intézkedtek a rendőrök

Több ezer sofőr ellen intézkedtek a rendőrök az egyhetes országos sebességellenőrzési akció idején - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata kedden a rendőrség honlapján.

A közleményben felidézték: az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (Roadpol) "Speed" elnevezéssel hirdetett fokozott ellenőrzést. Ehhez csatlakozva március 21. és 27. között a magyar rendőrség az ország egész területén fokozott sebességellenőrzést végzett.

A rendőrök 7709 esetben intézkedtek sebességtúllépés miatt. Ebből 2341 alkalommal meg is állították a szabályszegőket: 868 emberrel szemben bírságot szabtak ki, míg 81 sofőr ellen eljárást kezdeményeztek. A többi 5368 esetben leállítás nélküli ellenőrzés történt, ezek a gépkocsivezetők postai úton kapják meg a kiszabott bírságról szóló értesítést - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is