Városlista
2025. október 20, hétfő - Vendel

Hírek

2012. November 08. 08:40, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Csak kihangosítóval telefonálhatnak majd a kerékpárosok Ausztriában

Csak kihangosítóval telefonálhatnak majd a kerékpárosok Ausztriában

Változások várnak a kerékpárral közlekedőkre jövőre Ausztriában, például csak kihangosítóval használhatnak majd mobiltelefont.

A közlekedési minisztérium törvénymódosítási terve szerint az autóvezetőkhöz hasonlóan a két keréken közlekedőkre is büntetés várna, ha nem kihangosító készülékkel használják a mobiltelefonjukat. Az egyik kéznek a kormányzáshoz, a másiknak kanyarodáskor az irányjelzéshez kell szabadnak lennie - áll az indoklásban.
A minisztérium arra számít, hogy a parlament még az év vége előtt megszavazza a változtatásokat.
Ezek közé tartozik az is, hogy kizárólag a kerékpáros forgalomnak fenntartott utcákat is kijelölhetnek az önkormányzatok. Ezekbe az utcákba autósok nem hajthatnának be. További módosítás, hogy a kerékpárutak használata nem lesz mindenhol kötelező: egyes, külön jelzéssel ellátott útszakaszokon felmentést kaphatnak ez alól a biciklisek.
Egyes javaslatokkal ellentétben nem csökkentik a megengedett alkoholfogyasztás mértékét. A drótszamarak vezetői számára továbbra is 0,8 ezreléknyi véralkoholszint lesz a megengedett. Az autósoknál 0,5 ezrelék a határ Ausztriában. A büntetési tételek mindenkinél azonosak, 0,8 ezreléknél 800 eurót kell fizetni.
A kerékpáros rendszámtábla bevezetése szintén lekerült a napirendről.

Címkék: kultúra-életmód

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:04, hétfő | Külföld

Volodimir Zelenszkij készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyinnal

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.

2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld

Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában

Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.

2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld

kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA

Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.

2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld

Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre

Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.