Hírek
2016. Július 23. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: Kokes János, az MTI tudósítója jelenti:
Csehország rendőröket küld Magyarországra az illegális bevándorlás miatt

Csehország várhatóan rendőröket küld Magyarországra, akik segíteni fognak magyar kollégáiknak a schengeni határ védelmében, a cseh rendőrök hasonló macedóniai küldetését pedig szeptemberig meghosszabbítják
- közölte Milan Chovanec cseh belügyminiszter pénteken Prágában.
"Macedónia és Magyarország további rendőröket kértek a Cseh Köztársaságtól a schengeni határ védelmérhez. A partnereknek segíteniük kell egymásnak. Az információt továbbítottuk a kormánynak" - írja a cseh belügyminiszter a Twitteren pénteken megjelent bejegyzésében.
Milan Chovanec szerint 50 cseh rendőr mehetne Magyarországra szeptemberben, míg a Macedóniában szolgáló cseh rendőrök misszióját meghosszabbítanák.
"Amennyiben szerdán a kormány támogatja, a 40 rendőr macedóniai segítségét szeptember 11-ig meghosszabítjuk. Magyarországra pedig 50 rendőr mehetne szeptemberben" - pontosította közlését később a cseh belügyminiszter a Twitteren.
A cseh rendőrök macedóniai kiküldetése az eredeti program szerint augusztus elején lejár. Ez már a harmadik cseh rendőrcsoport, amely segít a macedón határőröknek a migránsok továbbjutásának megakadályozásában.
A magyar határőrségnek a cseh rendőrök a migránsválsággal összefüggésben tavaly október közepétől december közepéig segítettek a schengeni határ védelmében. A magyar és a cseh rendőrök közösen járőröztek a határon. Az együttműködést mindkét fél nagyra értékelte.
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Varsóban a négy visegrádi ország kormányfői csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón szólt arról, hogy Magyarország újra partnerei segítségét kéri a schengeni határok védelméhez.
Robert Fico szlovák kormányfő még a sajtóértekezleten bejelentette, hogy a magyar kormány számíthat Szlovákia segítségére a határvédelemben. Fico a migránsválsággal összefüggésben kilátásba helyezte a Magyarországnak a határvédelemben nyújtandó további szlovák segítséget és rámutatott: a két ország között eddig is nagyon hasznos volt az együttműködés e téren.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért
Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld
MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása
A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra
2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld
Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében
Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.