Városlista
2025. augusztus 3, vasárnap - Hermina

Hírek

2011. Október 24. 09:14, hétfő | Helyi
Forrás: Saját tudósítás

Díszelőadás a Petőfi Színházban

Díszelőadás a Petőfi Színházban

Hoffmann Rózsa: csak közös, mindenkit megillető szabadság létezik.


Az 1956-os forradalmárok, a névtelen tömegek és a neves személyiségek a kivívott szabadságban ébredtek rá, hogy nincs egyéni, privát szabadság, csak közös, mindenkit megillető, egybefogó szabadság van - hangoztatta Hoffmann Rózsa, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatásért felelős államtitkára vasárnap este Veszprémben, a Petőfi Színház ünneplő közönsége előtt.

Rámutatott: a magyar nép 1956-ban az erkölcsi érték parancsára kísérelte meg "kitaposni magának" az szabadságot, s ezzel a magyarság tekintélyét a lehető legmagasabbra emelte a világban. Tudták, hogy a "kommunizmus kényszerrendjéből soha nem fakadhat ki a szabadság virága" - tette hozzá.

Hoffmann Rózsa emlékezett tanártársára, Brusznyai Árpádra, a klasszika-filológia tanárára, veszprémi '56-os mártírra, akinek - mint mondta - a tisztessége, humánuma és önfeláldozása "személyes példa és megindító tanítás" kettétört tanári pályája ellenére is. Élete és pályája példa arra is, hogy az ,56-os fiatalokat még azok a tanárok nevelték, akiket 1945 előtt képeztek ki, s akik a fiatalokat keresztényi szellemben hazaszeretetre, nemzeti érzésre nevelték.

Wittner Mária, a Fidesz országgyűlési képviselője azt mondta: nem ünnepelünk, hanem emlékezünk a barátokra, a társakra, a mártírokra. Szavai szerint sokszor vágyott arra, hogy ott lehessen a forradalom és szabadságharc mártírjai között, ám - mint mondta - őt "az életre ítélték". "Értük kell élnem" - tette hozzá, hangsúlyozva azt is, érthetetlen számára, amikor "a hóhér" magyarázza neki, hogy miből áll a demokrácia. "Szíven üt, hogy ide jutottunk" - tette hozzá. Mint mondta, számára a nagy tudású veszprémi tanár, Brusznyai Árpád a "humánum mártírja".

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 03. 08:57, vasárnap | Sport

Magyar Nagydíj - Meglepetésre Leclerc-é az első rajtkocka

Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.