Hírek
2021. December 11. 15:30, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre biztosabbnak érzik állásukat a fiatalok egy felmérés szerint
Az előző negyedévben már a fiatalok 62 százaléka biztosnak látta az állását, bár tízből csak négy érezte úgy, hogy megbecsülik a munkahelyén - közölte a K&H szombaton az MTI-vel.
A korábbiakkal összevetve a bank fordulatként értékelte az adatokat, hiszen a huszonéves korosztályból a második negyedévben még csak 52 százalék gondolta biztosnak a helyzetét munkavállalóként. A járvány előtti felmérések szintén 60 százalék fölötti arányt mértek, egy éve viszont csak 45 százalékot - tették hozzá.
A felmérésből kiderül, hogy további egyharmad átlagosnak gondolja a munkahelyén a kilátásait, míg a tavalyi azonos időszakban 24 százalék válaszolt ugyanígy. Bizonytalannak viszont csak 6 százalék látja a helyzetét, ami jelentős csökkenés éves összevetésben. A munkahelyi megbecsülésről szóló visszajelzésekben ugyanakkor nincs jelentős változás, az elmúlt másfél évben nem érte el az 50 százalékot azok aránya, akik szerint értékelik őket az állásukban - tették hozzá.
A K&H ifjúsági index kutatás 2012 óta negyedéves rendszerességgel méri a 19-29 év közötti, városokban élő fiatalok elégedettségét és várakozásait. A vizsgálatban 2016 óta negyedévente 300 fiatal vesz részt. A minta reprezentatív a 19 és 29 év közöttiekre nem, kor, régió, településtípus és iskolai végzettség szerint. Az idei harmadik negyedéves felmérést augusztus 27. szeptember 7. között készítették.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
