Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2020. Január 19. 18:02, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/Fotó:MTI/Czeglédi Zsolt

Egyre több migráns érkezik

Egyre több migráns érkezik

Egyre több migráns érkezik, akik folyamatosan keresik a lehetőséget, hogy bejussanak Európába - mondta Kis-Benedek József nemzetbiztonsági szakértő szombat este az M1 csatornán.

A műsorban felidézték, hogy az Európai Unió határ- és partvédelmi ügynökségének (Frontex) igazgatója pénteken Brüsszelben, a testület 2019-es migrációs adatait rögzítő jelentésének bemutatására összehívott sajtótájékoztatón úgy nyilatkozott, hogy a Törökországból Európába vándorlók száma rendkívüli mértékben megugrott. Fabrice Leggeri szerint a szíriai és afganisztáni viszályoktól menekülők "elárasztották" Törökországot, majd Görögország felé indultak.

Kis-Benedek József szerint a kerítéssel ellátott magyar határszakaszokon is próbálkoznak a migránsok, de egyre többen akarnak Románián keresztül is bejutni az országba. Nincs könnyű dolguk, mert a román határvédelem nagyon felkészült - fűzte hozzá.

Kérdésre válaszolva elmondta azt is, az embercsempészet ma már nagyobb üzlet, mint a kábítószer-kereskedelem, és csak a fegyvercsempészet jövedelmezőbb nála. Ez azt jelenti, hogy az embercsempészek hatalmas összegeket tudnak "beszedni", és valószínű az is, hogy ezen szervezett bűnözői csoportok vezetői nem Európában, hanem külföldön vannak - fogalmazott.

Fotón: migránsok által hátrahagyott gumicsónak a Tisza Szeged és a szerb országhatár közötti szakaszán

Címkék: európa, migráns

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól