Hírek
2021. December 06. 08:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Elfogtak egy adócsalás miatt elítélt szlovák állampolgárt
Elfogtak egy adócsalás miatt korábban hét év börtönbüntetésre ítélt, szlovák állampolgárságú férfit Halásztelken - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda vasárnap a rendőrség honlapján.
A közlemény szerint "az 56 éves, szlovák állampolgárságú férfit a magyar fejvadászok fogták el".
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai a Célkörözési Egységek Európai Hálózatának (ENFAST) szlovák egységétől kaptak jelzést arról, hogy M. Péter, aki az adócsalás miatt rá kiszabott 7 év börtönbüntetés elől menekül, Magyarországon tartózkodhat.
A nyomozók 24 órán belül megállapították az európai elfogatóparancs alapján körözött férfi tartózkodási helyét, és a Készenléti Rendőrség Különleges Szolgálatok Igazgatósága munkatársainak segítségével pénteken Halásztelken elfogták a szlovák állampolgárt; kiadatásáról a magyar bíróság dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
