Hírek
2011. November 25. 07:49, péntek |
Helyi sport
Forrás: veszprembarabaskc.hu
Erősítés a belső pozíciókban
A Hornyák Dórával folytatott tárgyalások eredményre vezettek: személyében új átlövője van a Veszprém Barabás KC-nak.
A játékos és a klub a szezon végéig kötött szerződést, olyan szándékkal, hogy sikeres szereplés esetén meghosszabbíthatják. A debreceni nevelésű irányító-átlövő korábban a DVSC csapatkapitánya is volt, és Karl Erik Böhn szövetségi kapitány a magyar női válogatottba is meghívta. Jelenleg kisebb sérüléssel bajlódik, de várhatóan a decemberi mérkőzéseken már pályára léphet új csapatában.
- Szeretnénk bemutatni a sajtónak és rajtuk keresztül a városnak Hornyák Dórát, aki már megkezdte az edzéseket nálunk. A debreceni csapatból jött hozzánk, többszörös junior válogatott, de Debrecenen kívül máshol nem játszott, ezért is megtisztelő, hogy minket választott. A héten kötöttük meg a szerződést, bízunk benne, hogy a segítségünkre lesz a folytatásban, és az 5-6. helyet meg tudjuk szerezni – mondta Barabás Árpád klubelnök.

- Dórát jól ismerem, a junior válogatottban már dolgoztunk együtt. Céltudatos, rendkívül jó játékos, sajnos a sérülése miatt még nem tudott pályára lépni a felnőtt válogatottban, de örömteli, hogy már ilyen fiatalon közel áll hozzá. Jelenleg a belső átlövő nálunk hiánypozíció, de Dóra több poszton is bevethető, rendkívül nagy szerep fog rá hárulni. Hetek kérdése, és 100 százalékos lesz, utána elkezdhetjük az edzéseket. Az orvosi felmérések fogják eldönteni, hogy a hátralévő három fordulóban pályára tud-e lépni. Fokozatosan fogjuk beépíteni a csapatban – magyarázta Gyurka János, a VBKC mestere.
- A döntésem egyik fő oka az volt, hogy ennél a klubnál tényleg játéklehetőséget kaphatok, és a csapat is nagyon szimpatikus. Bízom benne, hogy korábbi csapattársaim, Bulath Anita, Kiss Évi és Juhász Gabi sokat fognak segíteni, hogy minél gyorsabban sikerüljön a beilleszkedés. Az elmúlt két nap alapján azt gondolom, hogy ez nem lesz hosszú folyamat – mondta bizakodóan Hornyák Dóra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója
A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Sport
Labdarúgó NB II - Portugál hátterű tulajdonosa lett a Videoton FC-nek
Portugál hátterű, az Egyesült Államokban bejegyzett tulajdonosa lett a Videoton FC-nek, miután a város közgyűlése szerdán zárt ülésen a három jelentkező közül a Final Third LLC. 775 millió forintos ajánlatát fogadta el.
2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly
Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 02. 08:00, csütörtök | Bulvár
Ákos daganatos betegség miatt lemondja nyári fellépéseit
Idén tavasszal rosszindulatú daganatos betegséget diagnosztizáltak Ákosnál, ezért a Kossuth-díjas dalszerző-énekes a gyógyulás érdekében lemondja valamennyi idei nyári koncertjét -
