Hírek
2017. Január 08. 08:44, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Erre figyelmeztet az extrém hidegben a katasztrófavédelem
A helyes fűtésre és ezzel a kéménytüzek megelőzésére figyelmeztet a katasztrófavédelem, mivel az extrém hideg miatt fokozott a fűtési igény. Közölték azt is, hogy délutánra mindenhol helyreállt az áramszolgáltatás.
Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője az MTI-nek szombaton késő délután elmondta: az Országos Meteorológiai Szolgálat Nógrád megye területére harmadfokú, piros figyelmeztető előrejelzést adott ki az extrém hideg miatt, az éjjel akár mínusz 25 Celsius fok alá süllyedhet a hőmérséklet.
Nagyon fontosnak nevezte, hogy a fűtés során mindig olyan tüzelőanyagot használjanak az emberek, aminek az elégetésére az adott fűtőeszközt megtervezték. Felhívta a figyelmet arra, hogy senki ne fűtsön háztartási hulladékkal, lakkozott, festett vagy nedves fával, mert ezek fokozzák a kéményben a korom lerakódását, ami kéménytűzhöz is vezethet.
Hangsúlyozta, hogy ahol nyílt égésterű fűtőeszközt használnak, ott a rendkívüli hideg ellenére is rendszeresen szellőztessenek. Ezek az eszközök ugyanis a szoba levegőjét használják el, és ha a tűz nem kap megfelelő levegőutánpótlást, könnyen mérgező szén-dioxid keletkezik a helyiségben.
Mukics Dániel kitért arra, hogy az utazni szándékozók minden közlekedési ágazatban készüljenek hosszabb menetidőkre, az autósok pedig csak a téli időjárásra felkészített járművel induljanak útnak. Legyen náluk feltöltött mobiltelefon, és ha szükséges, a 112-es segélyhívó számon kérjenek segítséget.
A helyettes szóvivő közölte azt is, hogy az áramszolgáltatás délutánra mindenhol helyreállt, lehet használni az elektromos fűtőeszközöket, ezért melegedőhelyeket nem kellett beüzemelni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 03. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Radnai Márk és Rost Andrea is kormánybiztos lesz
2026. Május 02. 15:00, szombat | Belföld
Hegedűs Zsolt: a kórházak legyenek tiszták, biztosítsák az alapvető higiénés feltételeket!
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
