Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2012. Január 08. 21:03, vasárnap | Helyi
Forrás: mti

Európában megkezdődött az influenzajárvány!

Európában megkezdődött az influenzajárvány!

Veszprém megyében, a kiadott vakcina már több mint 80 százalékát megkapták a térítésmentes védőoltásra jogosult veszélyeztetettek.

Európában megkezdődött az influenzajárvány, de összességében még kevés esetet regisztráltak - írta az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) hivatalos facebook-oldalán szombaton. Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC) friss jelentése szerint az influenza A(H3N2) vírus a domináns, de az A(H1N1) vírus is jelen van.
A múlt év utolsó hetében helyi járványokat jelentettek Hollandiából, Norvégiából és Spanyolországból. Kilenc másik országban - köztük a szomszédos Ausztriában, Romániában és Szlovéniában - szórványos halmozódásokat regisztráltak - tették hozzá.

Az ÁNTSZ felhívja a figyelmet: "még mindig nem késő kérni a védőoltást".
Az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) szerdai legfrissebb jelentésében azt írta: Magyarországon az év utolsó hetében - a szabadságolások és a tanítási szünet miatt - az előző évekhez hasonlóan csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma.

Nagyjából harmadannyi, összesen 3300 ember fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel 2011. december 26. és 2012. január 1. között, mint a megelőző héten.
Az OEK-hez beküldött minták közül egyben sem mutatták ki az influenza vírusát, de még influenzaszerű megbetegedések halmozódásáról sem érkezett jelentés a múlt év utolsó hetében.

Az Országos Epidemiológiai Központ összesítéséből az is kiderül, hogy az előző influenzaszezonhoz képest az ország valamennyi területén mintegy 10-20 százalékkal magasabb az ingyenes oltóanyagok felhasználási száma. A 2011/12. évi szezonra kiadott térítésmentes oltóanyagból december 9-ig az ország területeire eljuttatott 1 millió 250 ezer Fluval AB oltóanyag csaknem 64 százalékát használták fel. Három megyében, Fejér, Somogy és Veszprém megyében, a kiadott vakcina már több mint 80 százalékát megkapták a térítésmentes védőoltásra jogosult veszélyeztetettek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 02. 08:59, szombat | Sport

Magyar Nagydíj - Norris a leggyorsabb a második szabadedzésen is

Az első gyakorláshoz hasonlóan a második szabadedzésen is Lando Norris, a McLaren brit versenyzője volt a leggyorsabb a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki napján.

2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld

Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében

Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.