Hírek
2012. Április 18. 17:48, szerda |
Helyi
Forrás: VMKH
Európai védőoltási hét
Hazánkban az életkorhoz kötött védőoltásra kötelezett gyermekek több mint 98%-a védőoltott. Bár az elmúlt évek során több, védőoltással megelőzhető betegségből alakult ki járvány, hazánkban nem fordult elő ilyen.
A WHO Európai Regionális irodája 2012.április 21-27 között 7. alkalommal hirdette meg az Európai Védőoltási Hét eseménysorozatát idén már 52 ország részvételével. A rendezvény üzenete, hogy minden gyermeknek szüksége és joga van a védőoltással megelőzhető fertőző betegségek elleni védelemre.Azért különösen fontos ez a tény, mert sok egyéb mellett olyan fertőző betegségekkel szemben védjük az oltásokkal gyermekeinket, mint a magas halálozási aránnyal járó torokgyík, a tartós szervi elváltozást, vagy halált okozó járványos gyermekbénulás, vagy kanyaró, a terhes nőkre, illetve magzatukra súlyos veszélyt jelentő rubeola.
A rutinszerűen végzett térítésmentes oltások mellett számtalan olyan védőoltás is létezik, amely az életmód, a lakókörnyezet és/vagy egyéb veszélyeztető tényező figyelembe vételével térítés ellenében hozzáférhető, és amikről a háziorvosoktól további információt nyerhetnek.
Mindezekből látható, hogy a felelősen gondolkodó, gyermeküket védő szülők milyen veszélyektől mentik meg gyermeküket a védőoltások igénybe vételével. A népegészségügyi intézet erre a fontos tényre szeretné felhívni a figyelmet a védőoltási héthez kapcsolódó rendezvényekkel, lakossági tájékoztatókkal, a védőoltásokban részt vevő szakemberek képzésével.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 17. 07:52, szerda | Bulvár
HUN-REN: ökológiai szempontból jobb a valódi fenyőfa, mint a műfenyő
Ökológiai szempontból jobb valódi fenyőfát vásárolni karácsonyra, mint műfenyőt - hívja fel a figyelmet Aszalós Réka, a Magyar Kutatási Hálózat (HUN-REN) Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos munkatársa.
2025. December 17. 07:51, szerda | Életmód
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy
Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy. Az elektronikus zene történetének egyik legnagyobb hatású formációja július 4-én a SopronFest színpadán tér vissza a magyar közönség elé
2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld
Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet
Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.
