Városlista
2025. november 11, kedd - Márton

Hírek

2019. Március 14. 10:27, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek egy rendőrt megütő tüntetőt

Felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek egy rendőrt megütő tüntetőt

Nem jogerősen egy év négy hónap, két év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Pesti Központi Kerületi Bíróság egy tüntetőt, aki arcon ütött egy sorfalban álló rendőrt a Kossuth téren 2017 áprilisában

- közölte a fővárosi főügyészhelyettes csütörtökön az MTI-vel. Fürcht Pál a közleményben azt írta, a 44 éves férfi egy délutáni, rendőrök által biztosított tüntetésen vett részt, ahol a Parlament lépcsősora előtt a tömeg előrenyomulásának megakadályozásában részt vevő, szolgálatban lévő egyik rendőrt arcon ütötte.

A Fővárosi Nyomozó Ügyészség a férfi ellen hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat. A bíróság a férfit a vádban bűnösnek mondta ki, és nem jogerősen egy év négy hónap, két év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 11. 07:34, kedd | Belföld

Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit

Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t.