Hírek
2019. Február 22. 12:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felfüggesztett börtönre ítéltek egy női késes rablót
Jogerősen két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Pápai Járásbíróság azt a nőt, aki késsel akart kirabolni egy dohányboltot a városban tavaly decemberben.
Az anyagi gondokkal küzdő 35 éves nő arcát eltakarva, kezében késsel ment be a dohányboltba, ahol többször felszólította az eladót, hogy adja át a pénzt – közölte a Veszprém megyei főügyész-helyettes pénteken az MTI-vel.
Sárosi Dóra a közleményben azt írta, mivel az eladó nem teljesítette a kérést, és megnyomta riasztó gombját, a nő távozott az üzletből, majd az eljárás kezdete után maga jelentkezett a rendőrségen – tette hozzá.
A Pápai Járásbíróság a nőt felfegyverkezve elkövetett rablás kísérlete miatt két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte, amelyet a nő, a védő és az ügyészség is tudomásul vett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon
Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld
Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban
Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
