Hírek
2021. Szeptember 10. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Folytatódik a meleg, napsütéses idő
A hétvégén is sok lesz a napsütés, csak néhol várható csapadék. A csúcsértékek továbbra is 25 Celsius-fok körül alakulnak, többfelé 30 fok közeli értékeket is mérhetnek
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Pénteken marad a napos idő, csak kevés fátyolfelhő lesz az égen. Csapadék nem várható. A Dunántúlon megélénkülhet a légmozgás, másutt jobbára mérsékelt marad. A legalacsonyabb hőmérséklet jellemzően 6 és 14 fok között alakul, de néhol hidegebb is lehet. A nappali maximumok 24 és 28 fok között alakulnak.
Szombaton is sok lesz a napsütés. Csapadék általában nem valószínű, de a délutáni, esti órákban az Alpokaljára esetleg besodródhat egy-egy zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet többnyire 7 és 14 fok között alakul, de az északkeleti völgyekben, illetve a homokhátságokon hidegebb is lehet. A csúcshőmérséklet 24 és 29 fok között várható.
Vasárnap is több órára kisüt a nap, de főleg a nyugati, északnyugati megyékben erőteljesebb lehet a gomolyfelhő-képződés és helyenként előfordulhat zápor, esetleg egy-egy zivatar. A Kisalföldön időnként megélénkül a szél is. Hajnalban többnyire 8-15 fok lesz, de az északkeleti völgyekben, illetve a homokhátságokon hidegebb is lehet. Napközben 24-29 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
