Hírek
2022. November 29. 13:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Gazdaságfejlesztési miniszter: állja a sarat a gazdaság, alacsony szinten az álláskeresők száma

Az elhibázott brüsszeli szankciók ellensúlyozásaképp kidolgozott, 11 lépésből álló intézkedéscsomag eddig sikerrel védte meg a munkahelyeket: a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat havi gyorsjelentése szerint 2022 novemberében 233 609 álláskeresőt tartottak nyilván, amely a valaha mért negyedik legalacsonyabb mérték - hívta fel a figyelmet keddi közleményében a gazdaságfejlesztési miniszter.
A tájékoztatás szerint ennél kedvezőbb szintet kizárólag idén júniusban, júliusban és augusztusban lehetett látni.
Az álláskeresők számának alakulása 2022 első tizenegy hónapjában - a szankciók sújtotta gazdasági helyzet ellenére is - kiemelkedően kedvező, havonta átlagosan 239 ezer volt. Az eddigi legkedvezőbb éves átlag a 2019-ben látott 250 ezer fő volt. Megdöbbentő, de 2010 elején, a szocialista kormányzás időszakában, az álláskeresők száma meghaladta a 650 ezret.
A kormány 2010 óta a munkaalapú gazdaság kiépítésén és a teljes foglalkoztatás elérésén dolgozik. Ezt a célt a kormány a válsághelyzetekben sem adja és adta fel, folyamatosak a vállalkozások megerősítését és a munkahelyek megtartását célzó támogatások. A kormány többek közt kiterjesztette a kamatstopot a kkv-kra és rendkívül kedvezményes hitelt biztosít a Széchenyi Kártya Programon keresztül. Mindemellett az augusztus közepétől elérhető "Vállalkozások regionális munkaerő támogatása" program már 11 ezer nehéz foglalkoztatási helyzettel rendelkezőnek segített elhelyezkednie. Esetükben a támogatás mértéke eléri a 8,4 milliárd forintot - hangsúlyozta a gazdaságfejlesztési miniszter.
Fotó: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2023. Január 27. 08:14, péntek | Belföld
Ezek Magyarország legvonzóbb munkahelyei - Élen az Audi
A Munkahelyeink.hu második alkalommal készítette el Top Employers listáját, amely a munkavállalók véleménye alapján állapítja meg a legjobb magyar munkahelyek rangsorát.
2023. Január 27. 06:47, péntek | Belföld
Otthon Centrum: továbbra is a panelt lehet a leggyorsabban eladni
Tavaly a negyedik negyedévben is a panelt lehetett a leggyorsabban eladni, országos átlagban kereken két hónap alatt - közölte saját adatai alapján az Otthon Centrum (OC) az MTI-vel.
2023. Január 26. 19:20, csütörtök | Belföld
Szijjártó: Magyarország és a magyar nép már nagy árat fizetett az ukrajnai háborúért
2023. Január 26. 19:18, csütörtök | Belföld
Elrendelték egy magyar ügyvédnő átadási letartóztatását az olasz maffia támogatása miatt
Az olasz maffia támogatása miatt elrendelte egy magyar ügyvédnő ideiglenes átadási letartóztatását a Fővárosi Törvényszék csütörtökön - tájékoztatta a bíróság az MTI-t.