Városlista
2026. június 1, hétfő - Tünde

Hírek

2012. Január 04. 20:07, szerda | Helyi sport
Forrás: mti/Saját

Győzelem a szlovákok elleni férfi kézilabda Eb-felkészülésen

Győzelem a szlovákok elleni férfi kézilabda Eb-felkészülésen

Sima győzelmet arattak a mieink a vendég Szlovákok ellen.

Magyarország-Szlovákia 33-24 (17-14)

Gólszerzők: Iváncsik G. 5, Vadkerti 4, Császár 3, Putics 3, Ilyés 2, Mocsai 2, Ancsin 2, Iváncsik T. 2, Katzirz 2, Szöllősi 2, Zubai 2, Grebenár 1, Schuch 1, Harsányi 1, Krivokapic 1, illetve Rabek 8, M. Stranovsky 5, Kopco 3, Tarhai 2, Antl 2, Kasagranda 2, Valo 1, Urban 1

Kimaradt helyzetekkel indult a meccs, majd M. Stranovsky duplájával elléptek a vendégek. A forgatókönyv ezután negyedóráig az volt, hogy a magyarok egyenlítettek, a szlovákok meg rendre két góllal elhúztak. 7-7-et követően azonban Császár vezérletével 12-8-ra módosult az állás. Emberhátrányban csökkent a különbség, és Mocsai Lajos a 23. percben, 13-10-nél időt kért, és több poszton cserélt. A frissítés hatására sikerült megállítani a vendégrohamokat.

A fordulás után Harsányi kiállítása alatt egy gólra felzárkóztak a vendégek, azonos létszámban viszont visszaállt a korábbi különbség, sőt, az egyre hatékonyabb védőmunkának, s a labdaszerzések után elért góloknak köszönhetően fokozatosan növelte előnyét a magyar csapat.

Negyedórával a vége előtt az addig sok labdát lopó és négy gólt szerző Vadkertit deréksérülés miatt le kellett cserélni, de ez sem zavarta meg a csapatot, mely Tatai kapus remeklése révén egyre messzebb került riválisától. A hajrában aztán a harmadik számú hálóőr, Mikler kivételével mindenki játéklehetőséget kapott, de így is nagy különbséggel nyerte meg a magyar csapat a találkozót.

A Mocsai-csapat - mely az oroszokkal, a spanyolokkal és a franciákkal van azonos csoportban az Eb-n - a felkészülés során szombaton és vasárnap Németországban, majd jövő csütörtökön Szegeden Bahrein ellen lép pályára.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld

Orosz védelmi minisztérium: a reaktortértől tíz méterre okozott károkat az ukrán dróncsapás a zaporizzsjai atomerőműben

A reaktortértől tíz méterre lévő gépház homlokzatában keletkeztek károk a zaporizzsjai atomerőmű hatodik blokkjának északi oldalára szombaton mért ukrán dróncsapás következtében

2026. Június 01. 15:00, hétfő | Külföld

Román elnök: bizonyíthatóan orosz gyártmányú volt a Galacon becsapódott drón

A szakértői vizsgálat egyértelmű következtetése, hogy orosz gyártmányú drón csapódott be péntek hajnalban a kelet-romániai Galacon egy panelházba - jelentette be vasárnap a román államfő.

2026. Június 01. 11:00, hétfő | Kék hírek

Magyar busz szenvedett balesetet Dél-Csehországban, többen megsérültek

Egy magyar rendszámú autóbusz és egy szlovák személyautó ütközött össze vasárnap délután Dél-Csehországban – közölte a cseh rendőrség.