Hírek
2017. Április 18. 10:10, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok
Havazott Kékestetőn és Bánkúton
Az országban mindenhol borult időjárásra számíthatunk kedden. A dunántúlon és a keleti tájakon pedig zápor, zivatar is előfordulhat, amellett pedig z északi szél is megélénkül. Kékestetőn ráadásul havazott is.
Húsvét után erős lehűlés következett, aminek hatására az elszórtan megjelenő csapadék a magasabb tájakon helyenként hóként jelent meg. Így például és Bánkúton.
A nulla és mínusz egy fok közötti hőmérséklet nyomán éjjel kezdett el havazni egészen kedd délelőttig esett. Utána az emelkedő hőmérsékletben olvadni kezdett a hó.
Hasonló hóesés április közepén általában egy évtizedben egyszer tapasztalható a Mátrában.
Az előrejelzések szerint további lehűlés és további havazás várható a Kékestetőn, ahol általában mintegy 6 fokkal hűvösebb van, mint az ország egyéb területein.
Ugyanakkor alacsonyabban fekvő régiókban is lehet helyenkénti hóviharokra, hózáporokra számítani, különösen az ország egyéb hegyvidéki területein.
A következő napokban is kifejezetten hideg és barátságtalan lesz az időjárás. Szerdán csupán 5 és 11 fok közé emelkedhet a hőmérséklet.


Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Október 23. - Orbán Viktor: nem megyünk háborúba, és nem fogunk meghalni Ukrajnáért
2025. Október 24. 08:37, péntek | Belföld
Változékony, szeles idő lesz a hosszú hétvégén, többször eshet az eső
2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld
Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda
Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt
2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét
A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.
