Hírek
2014. Szeptember 09. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Hogyan mentheti meg a kávé fogait?
A kávéról legtöbbször az a hír járja, hogy sárgítja a fogakat, egy új tanulmány szerint azonban jótékony hatásai is vannak a mosolyra nézve. A Boston Egyetem kutatása ugyanis azt sugallja, hogy a kávé megvéd a fogínybetegségektől, valamint az íny és az állkapocs gyulladásától - számol be az eredményekről a Fox News.
Miután harminc éven keresztül tanulmányozták ezer ember kávézási szokásait, megállapították, hogy azoknak, akik napi egy vagy akár több csésze kávét is megittak, kevesebb volt a károsodott fogaik száma, mint azoknak, akik nem hódoltak ennek az élvezetnek.
A kutatók úgy vélik, az eredményeket a kávéban található jótékony hatású antioxidáns magyarázhatja meg, ami csillapíthatja, de akár meg is gátolhatja a szervezetben lévő gyulladásos folyamatok kialakulását, amelyek károsíthatják a fogakat és az ínyt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
