Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2012. Június 18. 17:57, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Időjárás-jelentés

Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Az időjárási helyzet Európában
------------------------------

Észak- és Nyugat-Európa fölött sekély ciklonok helyezkednek el.
Hatásukra arrafelé gyakran erősen megnövekszik a felhőzet, Franciaországban, a Brit-szigetek, valamint a Skandináv-félsziget térségében többfelé, másutt csak néhol esik az eső, záporeső. A felsorolt helyeken hűvös van, a legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 15 és 22 fok között alakul. Ugyanakkor Közép- és Dél-Európában anticiklon alakítja az időjárást, a leszálló légmozgásoknak köszönhetően kevés a felhő, napos az idő, csapadékról nem érkezik jelentés. Errefelé folytatódik a kánikula, a délutáni órákra sokfelé 29, 35 fok közé melegszik fel a levegő.
Kedd estig a Kárpát-medence fölé továbbra is meleg, száraz levegő áramlik, marad a hőség.

Várható időjárás kedd estig:
----------------------------

Túlnyomóan derült, napos idő lesz, csapadék nem várható. A déli, délkeleti szél helyenként megélénkül.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 15, 20 fok között valószínű.
A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 31, 35 fok között alakul.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.