Hírek
2013. Augusztus 07. 15:28, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Időjárási helyzet Európában
---------------------------
A szárazföld déli és középső területének időjárását továbbra is nagykiterjedésű szubtrópusi anticiklon határozza meg. A leszálló légmozgásnak köszönhetően általában derült, napos, csapadékmentes, igen meleg az idő, a délutáni órákra általában 31 és 38 fok közé melegszik fel a levegő. Ugyanakkor Európa nyugati tájai fölött hullámzó frontrendszer húzódik, amely fokozatosan a kontinens belseje felé halad. A frontrendszer hatására több a felhő, és főként Franciaországban esik több helyen az eső, Németországban és az Alpok környékén pedig a labilis levegőben záporok, zivatarok alakulnak ki.
Egy-egy hevesebb zivatar is előfordul felhőszakadással, jégesővel, illetve viharos széllökésekkel. A frontrendszer mögött nyugat felől hűvösebb levegő áramlik a térségbe, a hőmérséklet csúcsértéke jellemzően 19 és 27 fok között változik. A Kárpát-medence időjárását csütörtök estig a fentebb említett anticiklon határozza meg, száraz és forró levegő áramlik fölénk.
Várható időjárás az ország területén csütörtök estig
-------------------------------------------------
Általában derült, napos, csapadékmentes időre számíthatunk. A déli, délkeleti szél főként a Dunántúlon megélénkül, napközben a Kisalföldön egy-egy erős széllökés is előfordul.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 15, 23 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 36, 41 fok között várható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: felszólítjuk Ukrajnát!
Felszólítjuk Ukrajnát, hogy szüntesse be Magyarország energiabiztonságának támadását, különös tekintettel arra, hogy az ukrán energiaimport egy jelentős része hazánkból érkezik jelenleg
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
