Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2022. Január 05. 07:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ismét emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának mennyisége

Ismét emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának mennyisége

Ismét emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának mennyisége - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) az internetes oldalán kedden.

Az 52. heti eredményekről megjegyezték, az előző hetek csökkenő, majd stagnáló eredményei után 2021 utolsó hetében "enyhén emelkedő tendencia látható a szennyvíz minták átlagos SARS-CoV-2 örökítőanyag-koncentrációjában".

A városok közül emelkedő tendencia figyelhető meg Budapest, Eger, Kaposvár és Szekszárd esetében, míg enyhe csökkenést tapasztaltak Székesfehérvár, Tatabánya és Veszprém mintájánál. A többi településnél stagnál a koronavírus örökítőanyagának mennyisége.

A mért koncentráció tíz mintavételi hely esetében az "emelkedett", míg 12 városnál a "mérsékelt" tartományba sorolható.

Közölték azt is: az NNK laboratóriuma a variánsokat vizsgáló humán minták alapján megállapította, hogy Magyarországon az új fertőzések több mint 11 százalékáért az omikron mutáció a felelős.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.