Hírek
2018. Szeptember 29. 10:12, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Január elsején lép hatályba a közjegyzői díjszabásról szóló rendelet

A közjegyzői díjszabásról szóló igazságügyi minisztériumi (IM-) rendelet 2019. január 1-jén lép hatályba - az erről szóló miniszteri rendelet a Magyar Közlönyben jelent meg pénteken.
Először a hirado.hu írta meg pénteken, az IM-re hivatkozva, hogy nem október elsején - mint az korábban elterjedt - lép hatályba az a rendelet, amely emeli a közjegyzői díjak mértékét.
Emlékeztettek: a díj kiszabásának és megfizetésének módját az állam határozza meg. Az erről szóló rendelet a polgári közjegyzőség visszaállításakor, 1991-ben született.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -
2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld
Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport
A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.
2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld
Változékony idő várható szeptember első hetében
2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld
Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak
Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.