Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2018. December 06. 14:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Két tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot foglalt le a NAV

Két tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot foglalt le a NAV

Több mint két tonna szabálytalanul tárolt fémhulladékot foglaltak le a Pest megyei Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai a rendőrséggel közösen - közölte a NAV csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint a pénzügyőrök egy telephelyen bejelentésköteles, ipari eredetű réz- és alumíniumkábelt találtak. A légkábelhulladékok származását, valamint a jogszabály által előírt előzetes bejelentést a telephely vezetője semmivel sem tudta igazolni. Saját bevallása szerint késztermékként vásárolta őket, hogy utána hulladékként adja tovább. A gazdálkodó az elmúlt években már követett el hasonló jogsértést, így a fémtörvény alapján a telephely bezárására is számíthat - helyezték kilátásba.

Az illegálisan tárolt fémet a NAV lefoglalta - írta a hatóság.

Címkék: fém, hulladék, lefoglalás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld

Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is

Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése

Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően