Hírek
2017. December 01. 07:32, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Kétszáz éve nem volt rá példa – lemond a trónról a japán császár
2019. április 30-án mond le a trónról a japán császár - jelentette be pénteken Tokióban Abe Sindzó miniszterelnök, miután találkozott az uralkodóval.
Akihito császár már több mint 85 éves lesz, és sajtóértesülések szerint már korábban jelezte, hogy "nyomasztják az uralkodással járó kötelezettségek". Hivatalban lévő császár lemondására két évszázada nem volt példa Japánban.
Akihitót az idősebb fia, Naruhito herceg követi a trónon. Ő a következő napon, 2019. május 1-én veszi át a jobbára ceremoniális hatalmat.
A dátumról a császári ház tanácsa döntött, amelyben politikusok, jogászok és családtagok kapnak helyet.
A lemondás lehetőségéről külön törvényt fogadtak el a nyáron a parlament két házában. Akihito 1989 januárjában lépett trónra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 13. 10:00, péntek | Külföld
EU-csúcs: Európának versenyképesebb és ellenállóbb gazdaságot kell építenie
2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld
Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt
Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.
2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld
Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.
