Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2019. Március 07. 15:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Kiadta a rendőrség az új bűnügyi és baleseti statisztikákat

Kiadta a rendőrség az új bűnügyi és baleseti statisztikákat

Tavaly tizenhárom százalékkal, 29 ezerrel kevesebb bűncselekményt regisztráltak, mint 2017-ben, összesen 186 724-et - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője csütörtökön az M1-en.

Gál Kristóf azt mondta, a nyomozási eredményesség mintegy hetven százalék volt, a rendőrök tízből hét nyomozás során igazságügyi eljárás elé tudták állítani az érintettet.

A felderítési eredményesség ötven százalékos volt, minden második, ismeretlen tettes ellen indult nyomozás során azonosítani tudták az elkövetőt – tette hozzá.

Ismertette, 2018-ban 78 szándékos emberölés történt, 12-vel kevesebb, mint 2017-ben. A felderítési eredményesség itt százszázalékos, vagyis egyetlen, ismeretlen tettes által elkövetett gyilkosság sem maradt felderítetlenül.

A tulajdon elleni szabálysértések nyomozási eredménye negyven százalékos volt, ebben még van hova fejlődni - mondta a szóvivő.

Tavaly 2,5 százalékkal, 427-tel emelkedett a személyi sérüléses közúti balesetek száma, a balesetekben 633-an haltak meg, nyolccal többen, mint egy évvel korábban – tudatta, hozzátéve, a balesetek legnagyobb része gyorshajtás miatt történt.

Gál Kristóf kitért arra is: a rendőrök 11 500 alkalommal intézkedtek teherautósofőrök ellen az előzési szabályok megsértése miatt, ez napi 31 intézkedést jelent.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet