Hírek
2011. November 26. 06:06, szombat |
Helyi
Forrás: VMMI
Kis-Moszkvában az élet…
Ami a történelemkönyvekből kimaradt című előadássorozat következő a előadása ma délután a Megyei Múzeumban.
A szovjet csapatok magyarországi állomásozásához kapcsolódó titkokról és érdekességekről tudhatnak meg többet a történelem iránt érdeklődők, az ami a történelemkönyvekből kimaradt című előadássorozatban.
Ma, november 26-án 15 órakora tótvázsonyi (másoknak nagyvázsonyi) „Kis-Moszkva” néven emlegetett egykori szovjet, atomtöltetek tárolására alkalmas bázisról hallhatunk, ahol a katonák moszkvai időszámítás szerint éltek, rubellel fizettek, egy külön, erre a célra épített kisvárosban.
Az előadás címe: Különleges szovjet katonai bázis a Déli-Bakonyban
Előadó: Gráczki László nyá. alezredes, a tótvázsonyi volt szovjet katonai bázis magyar őrségének egykori parancsnoka.
Az előadás ingyenes! Minden érdeklődőt szeretettel várnak a Veszprém Megyei Múzeumba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 18. 07:38, csütörtök | Bulvár
Sean Paul 2026 májusában a Budapest Parkban ad koncertet
Sean Paul jamaicai előadó 2026. május 17-én először lép fel Budapesten, a Budapest Parkban – közölték a szervezők az MTI-vel.
