Városlista
2025. november 28, péntek - Stefánia

Hírek

2020. November 27. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Könnyítik a gyógyszerekhez jutást

Könnyítik a gyógyszerekhez jutást

Jogszabályokkal könnyítik a gyógyszerek elérhetőségét és a hozzájutást a gyógyászati segédeszközökhöz - közölte az országos tisztifőorvos az operatív törzs csütörtöki, online sajtótájékoztatóján.

Müller Cecília elmondta: az emberierőforrás-miniszter rendeletének módosításával az orvosi segédeszközök kiváltásához szükséges vény a veszélyhelyzet utáni 30 napig, a szakorvosi javaslatra felírható gyógyszerek esetében a javaslat a veszélyhelyzet megszűnése után további 90 napig érvényes marad.

A tisztifőorvos beszámolt arról, hogy szerdán 6360-nal nőtt az azonosított fertőzöttek száma, és elhunyt 115 koronavírusos beteg akut vagy krónikus betegség miatt.

Hangsúlyozta, hogy a krónikus betegségek mellett magasabb kockázatot jelent a fertőzöttek számára a dohányzás és a kóros elhízás. A hagyományos és az e-cigaretta is károsítja a légutakat. A kilégzett füsttel a levegőbe kerülő aeroszolcseppek miatt a passzív dohányzás is veszélyes lehet - mondta.

Címkék: gyógyszer

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása

Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -

2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld

Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről

2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak