Hírek
2018. Május 17. 11:22, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség
Konzervdobozban küldött drogot börtönben lévő rokonának

Kábítószer-kereskedelem bűntette miatt emelt vádat egy fiatalkorúval szemben a Balassagyarmati Járási Ügyészség. A vádlott konzervdobozokba rejtve küldött kábítószert rokonának a börtönbe.
A vád szerint a cselekmény elkövetésekor a 18. életévét még be nem töltött lány egy, a nyomozás során ismeretlenül maradt, hozzátartozójának kérésére, tavaly februárban Balassagyarmatra utazott azért, hogy csomagot adjon fel az egyik Pest megyében található büntetés-végrehajtási intézetben fogva lévő rokonának. A csomag feladójaként – az ő tudta nélkül – az egyik kapcsolattartásra jogosult hozzátartozó nevét tüntették fel.
A postára adott csomagban a vádlott öt konzervdobozban elrejtve, fehér színű port és zöld növényi törmeléket kísérelt meg rokonához eljuttatni. A büntetés-végrehajtási intézetben azonban a csomag átvizsgálása során a tiltott küldeményt megtalálták és lefoglalták, a rendőrséget értesítették.
A lefoglalt fehér por amfetamin, míg a zöld növényi törmelék ADB-FUBINACA volt, melyek kábítószernek minősülnek.
A Balassagyarmati Járási Ügyészség a Balassagyarmati Járásbíróságra benyújtott vádiratában a bűncselekmény elkövetését beismerő fiatalkorú vádlottal szemben felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta, melynek ideje alatt a vádlott pártfogó felügyelet alatt áll. Az ügyészség indítványozta továbbá a nyomozás során felmerült 263.305.- forint bűnügyi költség vádlottal történő megfizettetését is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.