Városlista
2025. november 3, hétfő - Győző

Hírek

2011. Szeptember 16. 09:47, péntek | Helyi
Forrás: fn.hu

Krematórium a játszótér mellé Királyszentistvánon?

Krematórium a játszótér mellé Királyszentistvánon?

Alig száz méterre a játszótértől épülhet fel egy krematórium a Veszprém megyei Királyszentistvánon. A lakosság tiltakozik: morbidnak tartják, hogy gyermekeik egy halottégető mellett játszanak.

Csaknem négyszázan írták alá a hamvasztó elleni petíciót, ez a felnőtt lakosság 99 százaléka, de a telek, amelyre a veszprémi székhelyű cég már bejelentette az építkezés megkezdését, magánterület. Az engedélyezés jogszerűen lezajlott, ezért sem a lakosság, sem a polgármester nem tehet semmit. Ajánlott weboldalak

„A közelmúltban épült meg LEADER-támogatásból a játszóterünk, sőt már folyamatban van a kultúrpark kiépítése. Focipálya, röplabdapálya és szalonnasütő lesz a területen. Önök szerint szívesen jönnek majd ide a családok pihenni, egy krematórium tőszomszédságába? Ez egyszerűen morbid” – fogalmazott a falu polgármestere, Kőszegi Ilona.

Ez már a második helyszín, ahová építési engedélyt kért a beruházó, amely uniós támogatást nyert a megye első krematóriumának megépítésére. Először Nemesvámoson építkeztek volna, de ott is ellenállásba ütköztek. A vállalkozó majdnem húszmillió forintot költött az engedélyezésre és a tervekre, így hamarosan megkezdik az építkezést.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi

Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen

A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. November 03. 07:18, hétfő | Életmód

Enyedi Ildikó díjat nyert a valladolidi filmfesztiválon

Enyedi Ildikó új filmje, a Csendes barát díjat nyert a 70. Valladolid Nemzetközi Filmfesztiválon. Az alkotást a Silver Spike Award-dal (Ezüst Tüske-díjjal) ismerték el.