Hírek
2022. Március 28. 19:18, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Lányokat futtató élettársak ellen emeltek vádat Budapesten

Egy férfi és egy nő fiatal nőket dolgoztatott prostituáltként, az élettársakra az ügyészség fegyházbüntetés kiszabását indítványozza.
A Fővárosi Főügyészség hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a 34 éves nő és a 51 éves férfi - 2017 és 2019 között kizsákmányolt és üzletszerűen prostituáltként foglalkoztatott jellemzően kiszolgáltatott helyzetben lévő, fiatal vidéki nőket Budapesten.
A pár három lányt dolgoztatott, egyet pedig megkísérelt rávenni a munkára, neki azonban sikerült azt visszautasítania - tették hozzá.
A szexuális szolgáltatások hirdetéseit a nő kezelte, ő tartotta a kapcsolatot az ügyfelekkel telefonon, és a férfival együtt, aki fuvarozta a lányokat, beszedte a bevételt.
A sértetteknek a prostitúcióból befolyt jövedelmük jelentős, olykor 40-50 százalékban meghatározott részét le kellett adniuk a vádlottaknak.
A vonakodó sértetteket a vádlottak megfenyegették.
Két sértett 2019 októberében elhatározta, hogy megszökik. A női vádlott azonban utánuk küldött egy másik lányt, aki próbálta az elutazásukat megakadályozni és a pénzüket elkérni. A küldönc kihangosította a telefonját, amelyen keresztül a női vádlott fenyegetőzött. A kialakuló hangos veszekedés miatt a vasutasok kihívták a rendőröket, akik a lányokat meghallgatták, majd a női vádlottat még aznap el is fogták.
A Fővárosi Főügyészség az élettársakat többrendbeli, kizsákmányolás céljából, fenyegetéssel és üzletszerűen, részben személyi szabadságától megfosztott, egy esetben kiskorú sértett sérelmére erőszakkal elkövetett emberkereskedelem bűntettével vádolja. A főügyészség letöltendő fegyházbüntetést és vagyonelkobzást indítványozott a vádiratban.
A vádlottak bűnügyi felügyelet alatt állnak - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák